Czym jest rehabilitacja?
Rehabilitacja medyczna ? kompleksowe i zespołowe działanie na rzecz osoby niepełnosprawnej fizycznie lub psychicznie (lub z deficytem w ww. obszarach), które ma na celu przywrócenie tej osobie pełnej lub maksymalnej do osiągnięcia sprawności fizycznej lub psychicznej, a także zdolności do pracy oraz do brania czynnego udziału w życiu społecznym. Rehabilitacja jest integralną częścią procesu terapeutycznego, na równi z innymi metodami leczenia, współdecydującą o jego ostatecznej efektywności. Ze względu na zróżnicowanie oddziaływań rehabilitacja (szczególnie rehabilitacja neurologiczna ? neurorehabilitacja) jest często prowadzona przez interdyscyplinarny zespół terapeutyczny składający się z lekarzy różnych specjalności, fizjoterapeutów, terapeutów zajęciowych, pielęgniarek, logopedów, psychologów, muzykoterapeutów itp.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Rehabilitacja_medyczna
Czy warto wypożyczać sprzęt do rehabilitacji?
Każdy uraz bardziej lub mniej poważny prawie na pewno skończy się na rehabilitacji, aby powrócić do zdrowia szybko i sprawnie. Niestety często jest tez potrzebny dodatkowy sprzęt rehabilitacyjny, aby móc bez przeszkód owa rehabilitację przeprowadzić. Przy złamaniu nogi kule będą niezbędne, aby jako tako poruszać się w domowym zaciszu, a koszt zakupu kul może osiągnąć nawet 200 zł, więc nie jest to tania rzecz.
Na szczęście są wypożyczalnie takiego sprzętu, gdzie można wypożyczyć dany sprzęt na wybrany czas. W takim przypadku koszt wypożyczenia kul an 2 miesiące nie przekroczy 50 zł, a zaoszczędzoną kwotę można przeznaczyć na zakup żywicznego gipsu, który jest dużo lepszy od tego refundowanego przez NFZ.
Wikipedia i rodzaje ortez
Wśród stabilizatorów wyróżnić można:
ortezy odcinka szyjnego kręgosłupa (? kołnierz ortopedyczny)
ortezy odcinka piersiowego kręgosłupa (? gorset ortopedyczny)
ortezy odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa
ortezy dłoni
ortezy stawu barkowego
ortezy stawu łokciowego
w tym ortezy odwodzące barku
ortezy stawu biodrowego
w tym ortezy odwiedzeniowe
ortezy stawu skokowego
ortezy stawu kolanowego
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Orteza