Krótko i na temat: Geodezja

ego należy do polskiej tradycji i został zmieniony w latach po II wojnie światowej z powodów politycznych1. Miernictwo górnicze lub geodezja górnicza: lokalizacja i nanoszenie na mapach położenia wyrobisk górniczych. Miernic

Krótko i na temat: Geodezja

Kim jest przysięgły mierniczy? Odpowiada Wikipedia

Termin miernictwo i związany z nim zawód mierniczego przysięgłego (obecnie geodeta), jako osoby zaufania publicznego należy do polskiej tradycji i został zmieniony w latach po II wojnie światowej z powodów politycznych1.

Miernictwo górnicze lub geodezja górnicza: lokalizacja i nanoszenie na mapach położenia wyrobisk górniczych.

Miernictwo ? praktyczna część metrologii. Obejmuje techniczne aspekty wykonywania pomiarów, wykorzystania i konstrukcji przyrządów pomiarowych. Nie obejmuje problemu analizy wyników a tylko ich uzyskanie. Miernictwo w połączeniu z metodami matematycznymi rachunku błędów tworzy naukę ? metrologię.

Miernictwo elektryczne ? jedna z najważniejszych części elektrotechniki, gdyż bardzo wiele pomiarów jest wykonywanych przy wykorzystaniu przetworników elektrycznych.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Miernictwo


kwestia inwentaryzacji po wykonawczej w Wikipedii

Inwentaryzacja powykonawcza, lub geodezyjny pomiar powykonawczy ? zespół czynności technicznych (pomiarowych, obliczeniowych, kartograficznych) w geodezji, w wyniku których powstają dokumenty i bazy danych dotyczące usytuowania poziomego i pionowego obiektów budowlanych nadziemnych, naziemnych oraz podziemnych, pozwalający na określenie współrzędnych X, Y oraz rzędnych wysokości H mierzonych obiektów. Pomiary inwentaryzacyjne wykonuje się w oparciu o geodezyjną osnowę poziomą i wysokościową. Pomiar powykonawczy należy do grupy pomiarów bezpośrednich, czyli takich, które wymagają bezpośredniego kontaktu z przedmiotem pomiaru.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Inwentaryzacja_powykonawcza


Wynagrodzenie osób wykonujących usługi geodezyjne

Usługi geodezyjne zazwyczaj wykonywane są po odpowiednim przygotowaniu. Dotyczy to zarówno przyjętych standardów dotyczących wykształcenia geodetów, jak i metod przez nich stosowanych w trakcie tworzenia planów geodezyjnych. Dlatego geodeci rzadko przystępują od razu do wykonywania zlecanych sobie prac, ale najpierw starają się dokładnie określić zakres robót, jakie będą musiały zostać wykonane w trakcie zleconych im prac.

Ze względu na to, że muszą oni pracować w różnych warunkach, przysługuje im odpowiednie zabezpieczenie i wynagrodzenie. Jednocześnie place budowy, na których wykonywane są różne prace budowlane zabezpieczane są w taki sposób, żeby nie stanowiły one zagrożenia dla osób postronnych.