Powszechne operacje plastyczne
Poradnie medycyny estetycznej powstają jak grzyby po deszczu, głownie dlatego , że zapotrzebowanie na rynku na tego typu usługi również wzrasta. Teraz w praktycznie każdym mieście znajdziemy klinikę medycyny estetycznej, które oferują liczne zabiegi poprawy naszego wyglądu.
Najpopularniejszymi zabiegami są oczywiście te zabiegi związane ze zmarszczkami - czyli botoks i inne podobne metody, oraz z estetyką twarzy - operacje nosa, ust, czy oczu. Ceny za takie zabiegi wahają się od tysiąca do nawet kilkunastu, wszystko w zależności od potrzeb danego pacjenta.
Zabieg wstrzykiwania botoksu
Prostowanie znienawidzonych przez wszystkie kobiety zmarszczek to marzenie nie jednej pani, a ostatnio także niejednego pana. Najpopularniejsza substancją wykorzystywaną przy takich zabiegach jest kwas botulinowy - czyli w skrócie botox. Na sam zabieg należy się umówić w prywatnej klinice medycyny estetycznej i poprzedzają go odpowiednie badania oraz wywiad lekarski.
Najczęściej wstrzykuje się substancję małymi dawkami w wybrane przez pacjenta miejsce. Po wykonanym zabiegu powinno się przez parę dni uważać na skórę tam, gdzie toksyna botulinowa została wstrzyknięta. Przez parę dni może też występować opuchlizna twarzy, jednak powinna się sukcesywnie zmniejszać.
Zastosowanie toksyny botulinowej w Wikipedii
Przed zabiegiem lekarz dokładnie określa obszar, na którym występuje nadpotliwość. W tym celu stosuje się test jodowo-skrobiowy. Określone miejsce jest smarowane jodyną, a następnie obsypywane skrobią. Obszary z nadmierną potliwością po krótkim czasie ulegają zaczernieniu. Wyznaczone pole dermatolog dzieli na kwadraty o boku 1,5 cm. Następnie do każdego kwadratu wstrzykuje odpowiednio dobraną dawkę botuliny przy użyciu jednorazowej strzykawki z bardzo cienka igłą. Zabieg trwa około 30 minut. Nie jest nadmiernie bolesny, jednak może zostać zastosowane znieczulenie miejscowe. Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania ani rekonwalescencji.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Jad_kie%C5%82basiany#Zastosowanie_toksyny_botulinowej_w_medycynie