Czym na prawdę jest bezsenność
Mogłoby się zdawać że termin jest wyjaśnieniem samym w sobie, ale nie do końca - wiele osób błędnie uważa że ktoś kto cierpi na bezsenność, zachowuje się jak zombie i faktycznie nie śpi całymi nocami, a to nie do końca tak wygląda.
Insomnia, tak również nazywamy tą dolegliwość, może objawiać się poprzez niedobór snu, owszem, ale nie tylko. Nie wystarczająca jakość tego snu, również może powodować objawy tego schorzenia. Ponadto, może być tak że nie koniecznie nie możemy zasnąć, a na przykład wcześniej się budzimy - co też jest powodem zmęczenia i innych dokuczliwych symptomów. Tak samo jak przebudzenia w trakcie snu, które zakłócają jego cykl.
Podsumowując, bezsenność to coś więcej niż zarwanie nocki z powodu dobrej książki czy imprezy, jest to długotrwałe zmęczenie spowodowane różnego rodzaju trudnościami z zasypianiem.
Stres w pracy
Niestety - najczęściej stresu doświadczamy w pracy. Nie jest to pozytywne zjawisko, ponieważ często jest efektem mobbingu i może prowadzić do depresji. Pracować musimy z przyczyn oczywistych, jednak czy musi to być źródłem napięć, stresu i wiązać się z nieprzyjemnymi sytuacjami? Jest wiele zawodów adrenalina to codzienność. Lekarze, strażacy, czy tez policjanci to grupy, których praca wiąże się z ponoszeniem wielkiej odpowiedzialności, często widzą ofiary wypadków, patrzą na śmierć innych ludzi, czy też ich własne życie jest zagrożone. W tego rodzaju pracy stresu nie da się wyeliminować, należy sobie jakoś z nim poradzić. Jednak każda jednostka może reagować zupełnie inaczej na sytuacje stresowe, dla niektórych jest to pobudzające do działania, wręcz uzależniające. Jeżeli reagujesz na stres paniką, lub kompletnie cię to paraliżuje nie angażuj się w pracę, gdzie trzeba wykazać się większą odpornością psychiczną.
Encyklopedycznie o insomnii
Korzystając z Wikipedii, prezentuję oto krótką definicję bezsenności:
Bezsenność (asomia, agrypnia, łac. insomnia, ang. insomnia) ? jest zakłóceniem stanu zdrowia, w którym niewystarczająca jest długość snu lub niezadowalająca jakość snu. Bezsenność może polegać na trudnościach w zasypianiu, wczesnym przebudzaniu się, wybudzaniu się w trakcie snu lub na złej jakości snu, czego następstwami są brak poczucia wypoczęcia, gorsze samopoczucie lub zaburzenia funkcjonowania w ciągu dnia. Bezsenność może być rozumiana bądź jako objaw, bądź jako odrębna jednostka chorobowa.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Bezsenno%C5%9B%C4%87