Prace budowlane i wykończeniowe

dpowiednio wyłożona.Powstawanie betonu - WikipediaBeton (zwykły) powstaje w wyniku wiązania i stwardnienia mieszanki betonowej. Mieszanka betonowa to mieszanina spoiwa (cement), kruszywa, wody i ewentualnych dodatków (do 20% w sto

Prace budowlane i wykończeniowe http://maxbud-brukarstwo.pl
Ogród koło naszego mieszkania nie może się obyć bez dróżki do domu, a cóż innego lepiej nadaje się na ścieżkę, niż kostka brukowa? Należy zwrócić uwagę na , aby droga była odpowiednio wyłożona.

Powstawanie betonu - Wikipedia

Beton (zwykły) powstaje w wyniku wiązania i stwardnienia mieszanki betonowej. Mieszanka betonowa to mieszanina spoiwa (cement), kruszywa, wody i ewentualnych dodatków (do 20% w stosunku do masy spoiwa) i domieszek (do 5% w stosunku do masy spoiwa).

Kruszywa mogą być naturalne: grube (żwir), drobne (piasek o frakcjach do 2 mm) lub sztuczne (np. keramzyt). Dodatki i domieszki poprawiają właściwości mieszanek betonowych i betonów, np. zwiększają urabialność, opóźniają proces wiązania, zwiększają mrozoodporność, wodoszczelność itd.

Nie wolno stosować wody morskiej (zasolonej), mineralnej i zanieczyszczonej (np. ściekowej, rzecznej). Bez wykonywania badań można stosować wodę wodociągową.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Beton


Kostka brukowa w Wikipedii

Bruk ? nawierzchnia ulicy, placu lub chodnika utwardzona za pomocą układania na niej warstwy przylegających do siebie ściśle kamieni, kostek kamiennych, betonowych lub ceramicznych. Nawierzchnię układa się na odpowiednio przygotowanej podbudowie z tłucznia i piasku, które służą wyrównaniu podłoża i drenażowi wody opadowej. Bruk jest trwały, łatwy do demontażu i naprawy. Początkowo termin bruk dotyczył głównie nawierzchni z kamienia polnego lub nieregularnych ciosów kamiennych, z czasem zaczął być używany także dla nawierzchni z kostek kamiennych lub betonowych.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Bruk


Metody czyszczenia kostki brukowej

proces układania kostki brukowej dobrze jest zlecić profesjonalnej firmie, która odpowiednio przygotuje powierzchnię i utwardzi ją. My jako przyszli właściciele brukowanej ścieżki musimy wiedzieć jak i czym ją czyścić.

Po pierwsze należy dbać o szczeliny między kostką i usuwać z nich roślinność i mech, który ma w nich idealne warunki dla wzrostu. Możemy to zrobić szczotką drucianą, albo długim i cienkim prętem, którym wydrzemy roślinę wraz z korzeniami. Warto też użyć jakiegoś preparatu, który uniemożliwi tym roślinom porost, przez co nie będziemy musieli tak często czyścić kostki.

Na pozostałe zabrudzenia poleca się użycie myjki ciśnieniowej, która skutecznie poradzi sobie z zabrudzeniami i nada naszej kostce świeży i czysty wygląd.