O odprowadzaniu wody z dachu. Rynny

.Definicja kanalizacji z WikipediiKanalizacja ? system rur, koryt, kolektorów służący do odprowadzania ścieków sanitarnych (kanalizacja sanitarna), deszczowych (kanalizacja deszczowa) lub sanitarnych i deszczowych (kanalizacja ogó

O odprowadzaniu wody z dachu. Rynny rynna kanion wavin rybnik
Usuwanie wody z ogrodu jest bardzo ważną częścią budowy domu. Decydując się na zakup rynny warto kupować je w specjalnych sklepach, np. . Dzisiaj o rynnach oraz wodzie z dachu.

Definicja kanalizacji z Wikipedii

Kanalizacja ? system rur, koryt, kolektorów służący do odprowadzania ścieków sanitarnych (kanalizacja sanitarna), deszczowych (kanalizacja deszczowa) lub sanitarnych i deszczowych (kanalizacja ogólnospławna).

Inne rodzaje kanalizacji to naprzykład kanalizacja kablowa (teletechniczna) służąca do umieszczania w niej przewodów telekomunikacyjnych, energetycznych czy sygnałowych.

Rozróżnia się kanalizację wewnętrzną i zewnętrzną. W niektórych aglomeracjach miejskich o ciasnej zabudowie (np. Palma de Mallorca) stosowana bywa również kanalizacja do odprowadzania odpadów stałych (śmieci) w postaci rozdrobnionej.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kanalizacja


Dopasowanie rynien do rodzaju lokalu użytkowego

Większego problemu nie stanowi montaż rynien przy standardowym domu, jednak podczas montażu dachu większych budynków trzeba już dobrze zastanowić się nad tym, jaki system odprowadzania wody przy nich zastosować.

Powinno się, więc, przede wszystkim, wybrać taki rodzaj dachu, który będzie w stanie skutecznie odprowadzać wodę gromadzącą się na nim w czasie ulewnych deszczy i zastanowić się nad tym, czy nie zamontować przy nim rynien o jakichś nietypowych kształtach. Bardziej nietypowe budynki częściej stawiane są w miastach, które posiadają już system odprowadzania wody, a w związku z tym powinny być do niego dołączane, a rozwiązania przy nich stosowane muszą być dopasowywane do sytuacji hydrologicznej miasta.


Rynna w Wikipedii

Rynna ? półotwarta rura najczęściej kładziona wokół krawędzi dachu budynków, do której spływa woda opadowa z dachu podczas deszczu. Rynnę podtrzymuje wspornik rynny (inne nazwy: hak do rynny, pot. rynajza, rynhak).

Rynna często jest mylona z rurą spustową, czyli pionową rurą, łączącą rynnę z ziemią lub podziemną instalacją kanalizacji deszczowej.

Rynna działa na zasadzie grawitacyjnego spływu wody, dlatego jest położona ze spadkiem w kierunku rury spustowej. Obecnie coraz częściej wykorzystuje się podciśnieniowe rury typu pluvia, które nie wymagają zachowania spadków.

Zdarza się, że woda deszczowa nie jest odprowadzana z dachu do poziomu ziemi lub do instalacji kanalizacji deszczowej, tylko po zebraniu w rynnie swobodnie wypuszczona z wysokości za pomocą rzygaczy.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Rynna