Popularność zakupu używanych ubrań
Używane ubrania są bardzo chętnie wybierane przez osoby niemal w każdym wieku. Każdego roku Polskę niemalże ?zalewają? olbrzymie ilości towarów importowanych z Niemiec czy Anglii. Ubrania używane cieszą się tak wielką popularnością przede wszystkim ze względu na bardzo niską cenę, niejednokrotnie o wiele niższą niż można by się spodziewać tego po zakupie ubrania.
Wybór takich elementów garderoby wiąże się jednak bardzo często także ze swojego rodzaju protestem przeciwko importowaniu do Polski ubrań produkowanych tanim kosztem z Chin czy innych krajów takich, jak Bangladesz. Wiele osób w ten sposób bowiem wyraża swoje niezadowolenie z sytuacji na rynku ubraniowym w Polsce i na całym świecie.
Galanteria w Wikipedii
Galanteria ? najczęściej tym terminem są określane niewielkie wyroby mające charakter zdobniczy lub dodatkowy do odzieży. Pierwotnie, jako uzupełnienie ubraniowe, wytwarzane były ze skóry i tkanin w połączeniu z ozdobami, jak np. kamieniami, metalami drogocennymi i in. Przykładem mogą być wstążki, koronki, rękawiczki, paski, torebki itp. Rozróżnia się dla tego typu przedmiotów galanterię damską i męską. Wyroby te są sprzedawane w sklepach galanteryjnych, potocznie nazywanych skrótowo i nieprecyzyjnie galanteriami.
Termin ten jest również używany w odniesieniu do innych drobnych uzupełniających lub dodatkowych wyrobów powstających w związku z podstawową produkcją jakiejś branży przemysłowej albo jako dodatki do konkretnych wyrobów przemysłowych. Może to być np. galanteria metalowa, samochodowa, mleczarska, wędliniarska i in.
Określenie to jest też stosowane w obszarze stosunków międzyludzkich i oznacza wyszukaną uprzejmość, zwłaszcza wobec kobiet.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Galanteria
Ciucholand w Wikipedii
Ciucholand (także: bublownia, ciuchland, lumpeks, lumpex, szmateks, szmatland, Second-hand1) ? rodzaj sklepu, gdzie sprzedawana jest używana odzież2 w niskiej cenie3. Najczęściej sprowadzaną z zagranicy, powstała z połączenia potocznie używanego określenia ubrania (ciuch) i angielskiego słowa land (oznaczającego kraj, teren), czasem wchodząca w skład szyldu sklepowego.
Tego typu placówki handlowe można znaleźć praktycznie w każdym większym mieście (choć nie tylko), często jest to sporych rozmiarów hala z koszami oraz wieszakami, wypełnionymi odzieżą i innymi produktami krawieckimi. W ciucholandach prowadzi się sprzedaż na wagę oraz na sztuki ? dana część garderoby zostaje wówczas wyceniona. Bardzo często odzież jest wstępnie sortowana i część sprzedawana jest na sztuki, a reszta na wagę. Zwykle stosuje się również zróżnicowanie cen ? towar najdroższy jest w dniu dostawy, a tanieje w miarę "przebierania". Bardzo często w ostatni dzień przed dostawą, ceny spadają do poziomu cen hurtowych. Jest to popularny sposób na pozbycie się zalegającego towaru w sklepie
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ciucholand