Za mało dzieci, za dużo emerytów

różowa. Ale, żeby matki mogły wrócić do pracy, dzieci muszą mieć zapewnioną opiekę. przedszkole prywatne warszawa A...Przedszkola i żłobki to gorący temat. Dyskutuje się o tym w kwestii polityki prorodzinnej, jako o czynniku nie

Dodane: 27-03-2014 09:12
Za mało dzieci, za dużo emerytów przedszkole prywatne warszawa
Przedszkola i żłobki to gorący temat. Dyskutuje się o tym w kwestii polityki prorodzinnej, jako o czynniku niezbędnym do aktywizacji zawodowej matek. Wiadomo, że ogólnie sytuacja gospodarcza nie jest różowa. Ale, żeby matki mogły wrócić do pracy, dzieci muszą mieć zapewnioną opiekę. A...Przedszkola i żłobki to gorący temat. Dyskutuje się o tym w kwestii polityki prorodzinnej, jako o czynniku niezbędnym do aktywizacji zawodowej matek. Wiadomo, że ogólnie sytuacja gospodarcza nie jest różowa. Ale, żeby matki mogły wrócić do pracy, dzieci muszą mieć zapewnioną opiekę.

A z drugiej strony dochodzą alarmy demografów, że dzietność w Polsce jest na niebezpiecznie niskim poziomie. I że nie będzie miał kto pracować na przyszłe emerytury. Nad sensem tego argumentu można dyskutować długo, ale do żadnych sensownych wniosków się nie dojdzie.

Żeby kobiety mogły i chciały rodzić dzieci jest potrzebna określona infrastruktura. Nie może być tak, że matce do pracy nie opłaca się chodzić, bo zarobiona kwota nie pokryje kosztu niani/przedszkola/żłobka. Bo do państwowego dostać się nie ma szans.

W Wielkiej Brytanii nasze rodaczki nie mają problemów z posiadaniem dzieci. Ale pozwalają im na to po prostu czynniki materialne. Nie można porównywać dwóch tak różnych krajów, jak nasz i GB. Nie można się jednak dziwić postawie kobiet, które nie chcą się w Polsce zdecydować na dzieci.Na ten temat napisali także na Wpis inspirowany jest również Podobny temat również Wpis inspirowany jest również