Strony internetowe Rybnik

ację W3C w 1996 r. jako potomek języka DSSSL przeznaczony do używania w połączeniu z SGML-em. Pierwszy szkic CSS zaproponował w 1994 r. H?kon Wium Lie1. Arkusz stylów CSS to lista dyrektyw (tzw. reguł) ustalających w jaki sposó

Strony internetowe Rybnik Strony internetowe Rybnik

Kaskadowe arkusze stylów (ang. Cascading Style Sheets, w skrócie CSS) to język służący do opisu formy prezentacji (wyświetlania) stron WWW. CSS został opracowany przez organizację W3C w 1996 r. jako potomek języka DSSSL przeznaczony do używania w połączeniu z SGML-em. Pierwszy szkic CSS zaproponował w 1994 r. H?kon Wium Lie1. Arkusz stylów CSS to lista dyrektyw (tzw. reguł) ustalających w jaki sposób ma zostać wyświetlana przez przeglądarkę internetową zawartość wybranego elementu (lub elementów) (X)HTML lub XML. Można w ten sposób opisać wszystkie pojęcia odpowiedzialne za prezentację elementów dokumentów internetowych, takie jak rodzina czcionek, kolor tekstu, marginesy, odstęp międzywierszowy lub nawet pozycja danego elementu względem innych elementów bądź okna przeglądarki. Wykorzystanie arkuszy stylów daje znacznie większe możliwości pozycjonowania elementów na stronie, niż oferuje sam (X)HTML.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kaskadowe_arkusze_stylów

W ostatnich latach rynek sprzedaży internetowej zdecydowanie bardzo się rozwinął. Sprzyja temu nie tylko wprowadzenie na przykład internetowej bankowości, ale również fakt, że z zakupów przez Internet korzystają pokolenia, dla których ten wynalazek jest niezbędny do życia. Obecnie w sieci możemy nabyć już nie tylko trwałe artykuły, sprzęt gospodarstwa domowego, ubrania czy buty, ale także żywność. Jak założyć taki sklep? Najprostszym rozwiązaniem w tym zakresie jest wybranie się do firmy zajmującej się tworzeniem sklepów internetowych. Po przedstawieniu oczekiwań w tym zakresie nad naszym projektem będzie pracowało wiele osób tak, aby efekt końcowy był całkowicie dla nas satysfakcjonujący.

Użytkownikami stron www są wszystkie osoby, które posiadają dostęp do internetu i lubią cenne dla siebie informacje zdobywać poprzez serfowanie po internecie. Zapotrzebowanie na strony www pozostaje ogromne, chociaż liczba wejść na konkretne strony internetowe może być różna w zależności od ich tematyki. Dlatego stale przeprowadzane są różne badania wśród internautów mające na celu ustalenie, na jakie strony wchodzą oni najczęściej oraz jakiego typu stron brakuje im jeszcze w internecie. Z drugiej strony stale przeprowadzany jest monitoring stron www służący ustaleniu, czy wszystkie strony internetowe prowadzone są przy zachowaniu wytycznych przygotowanych przez administratorów google. Dzięki temu internet może być stale dopasowywany do potrzeb wszystkich jego użytkowników.

Przed przystąpienie do samodzielnego stworzenia strony należy się porządnie do tego przygotować. Oprócz czystej wiedzy teoretycznej, osoba która chce zajmować się tworzeniem stron powinna mieć jako takie poczucie estetyki, najlepiej żeby potrafiła obsługiwać programy graficzne ale rysowanie na papierze również się przyda. Języki używane do tworzenia stron powinny być opanowane perfekcyjnie, zwłaszcza na poziomie podstawowym. Co do języków programowania również warto znać PHP, ponieważ może się zdarzyć że będzie potrzebny jakiś skrypt i najwygodniej będzie go napisać w PHP właśnie. Najważniejsze jednak jest doświadczenie, bowiem bez niego utworzenie profesjonalnej strony będzie dość czasochłonne i trudne. Dlatego firmy raczej zatrudniają webmasterów już z jakimś portfolio, aby nie musieć ich uczyć pewnych standardów i zasad tworzenia stron na potrzeby biznesowe.

Darmowe silniki obsługujące strony to świetne narzędzia do tworzenia stron półprofesjonalnych i profesjonalnych. Gotowe rozwiązania obsługujące podstawy każdej strony takie jak: logowanie, menu, templatki, czy dodatkowe moduły to doskonały sposób na szybkie stworzenie strony, która będzie wyglądała na wiele godzin pracy. Gotowe rozwiązania oczywiście niosą za sobą pewne ograniczenia w funkcjonalności, jednak w większości przypadków wystarczy napisać odpowiedni plugin, skrypt czy zmodyfikować źródło takiego silnika, aby dopasować go do naszych potrzeb. Wiele firm korzysta z tych rozwiązań i wcale nie są to półprodukty lecz pełno prawne i funkcjonalne witryny internetowe.