Przychodnie i szpitale tego potrzebują

formie elektronicznejKomputeryzacja postępuje coraz bardziej na każdej płaszczyźnie naszego życia. I nie ominie też gałęzi pomocy medycznej, a zwłaszcza komputeryzacji metod składowania informacji o pacjentach. E-dokumentacja medy

Przychodnie i szpitale tego potrzebują Programy typu niebawem będą obowiązkiem każdej placówki medycznej. Mamy możliwość już teraz kupić właściwe licencje, ale czemu jest to potrzebne. O tym w poście.

Obsługa pacjenta w formie elektronicznej

Komputeryzacja postępuje coraz bardziej na każdej płaszczyźnie naszego życia. I nie ominie też gałęzi pomocy medycznej, a zwłaszcza komputeryzacji metod składowania informacji o pacjentach. E-dokumentacja medyczna ma stanowić rozwiązanie problemów z jej papierowym odpowiednikiem.

Lekarze będą mieli dostęp do specjalnego oprogramowania, które po zalogowaniu będzie zawierało bazę kartotek pacjentów. Oprogramowanie działa przez internet, więc jego stałe podłączenie będzie wymogiem do poprawnego działania systemu. Póki co niewiele firm oferuje takie oprogramowanie, ale pewnie z czasem powstanie więcej projektów.


Już niebawem lekarze będą mieli e-kartoteki medyczne

Lekarz, aby dobrze wystawić diagnozę musi wiedzieć o pacjencie jak najwięcej i bardzo przydatną rzeczą jest historia choroby oraz cała kartoteka pacjenta. Bez tych informacji cały proces leczenia może przebiegać dużo wolniej niż powinien i to ze szkodą dla pacjenta właśnie.

Takie sytuacje na szczęście zdarzają się rzadko, a będą jeszcze rzadziej kiedy wprowadzone zostaną e-dokumentacje medyczne. Kartoteka każdego pacjenta będzie dostępna w formie elektronicznej, więc nawet jeżeli ta papierowa ulegnie zniszczeniu to zawsze będzie można sięgnąć po tą wirtualną i bez przeszkód poznać historię leczenia danego pacjenta.


Nowelizacja kart pacjenta

Nowe przypisy zmieniające i unowocześniające metody przechowywania ważnych danych przez szpital niebawem wchodzą w życie. Chodzi głównie o prowadzenie dokumentacji medycznej online, tak aby inne placówki mogły mieć do niej dostęp.

Szpitale i przychodnie będą musiały jak najszybciej zaopatrzyć się w oprogramowanie (oraz komputery), które umożliwia takie prowadzenie kart pacjentów. Istotne będą też szkolenia dot. nowego oprogramowania i jego prawidłowego użytkowania, ale wszystko to dla dobra pacjenta. Jednak czy na pewno?