O prawnikach ogółem

radcy prawnego. Jest to termin zwyczajowy, niemający umocowania w przepisach prawa. Tytuł ten stosowany jest tylko w Polsce. Termin ?mecenas? na określenie adwokata może pochodzić od przydomka (trzeciego członu nazwiska) Gaiusa

O prawnikach ogółem kancelaria rybnik

Definicja prawnika z Wikipedii

Mecenas ? we współczesnej polszczyźnie określenie stosowane jako zwrot grzecznościowy w pismach i w przypadku bezpośredniego zwracania się do adwokata i radcy prawnego. Jest to termin zwyczajowy, niemający umocowania w przepisach prawa. Tytuł ten stosowany jest tylko w Polsce.

Termin ?mecenas? na określenie adwokata może pochodzić od przydomka (trzeciego członu nazwiska) Gaiusa Cilniusa Maecenasa, przyjaciela Oktawiana Augusta, który do historii przeszedł jako opiekun (mecenas) artystów swojej epoki. Podnosi się, że podobnie jak Gajusz Cilniusz Mecenas nad artystami, współcześni prawnicy sprawują swoistą ?opiekę prawną? nad ludźmi, którzy potrzebują fachowej pomocy w swoich stosunkach prawnych. Pomimo że pomoc, jakiej współcześni prawnicy udzielają swoim klientom, z reguły jest odpłatna, w przeciwieństwie do działalności pierwowzoru, to doniosłość tej dziedziny życia, zwłaszcza w sprawach karnych, ale również cywilnych i podatkowych, gdzie w grę wchodzą istotne interesy majątkowe, rodzinne, spowodowała stosowanie określenia ?mecenas? w znaczeniu ?opiekun?.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Mecenas_(prawnik)


Specjalizacje prawnicze

Prawnicy udzielają porad prawnych i zajmują się prowadzeniem spraw dla swoich klientów. Każdy prawnik ma swoją specjalizację w której jest specjalistą. I tak jedni prawnicy specjalizują się w prawie budowlanym, inni natomiast zajmują się prawem rodzinnym.

Z daną sprawą warto się wiec udać do prawnika, który ma doświadczenie w podobnych sprawach, zagwarantuje to nam przede wszystkim dobrą obsługę. Co do kosztów obsługi prawnej to dużo zależy od samej sprawy, ale samo napisanie pisma będzie kosztowało w granicach kilkuset złotych.


O odszkodowaniu w Wikipedii

Odpowiedzialność ponoszona przez jeden podmiot za szkodę doznaną przez drugi podmiot stanowi podstawę do roszczenia o odszkodowanie. Odpowiedzialność odszkodowawcza jest odpowiedzialnością cywilną wynikającą z powstania szkody na skutek zachowania polegającego na zaniechaniu bądź działaniu naruszającym obowiązujące przepisy. Wyróżnia się dwa rodzaje odpowiedzialności odszkodowawczej:

odpowiedzialność deliktowa ? będąca następstwem zachowań sprzecznych z prawem oraz z zasadami życia społecznego (np. przestępstwo) niezależnie od ewentualnych stosunków umownych łączących strony,
odpowiedzialność kontraktowa ? wynikająca z umowy stron i nakładająca na jedną z nich obowiązek naprawienia ewentualnych szkód powstałych wskutek niewykonania lub nienależytego wykonania podjętych zobowiązań.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Odszkodowanie