Krótka definicja terminu gry
Gra ? czynność o ustalonych zasadach, w której udział bierze jedna lub więcej osób. Od innych rozrywek grę oddziela istnienie ścisłego zbioru zasad gry, od innych skodyfikowanych czynności jej rozrywkowy charakter.
Termin gra jest też używany w wielu (niepowiązanych z sobą) dziedzinach nauki, a jego znaczenie zależy od rozważanej dyscypliny.
Gry mogą mieć charakter zarówno fizyczny (gra w piłkę nożną) jak też umysłowy (szachy) bądź hazardowy (ruletka). Wiele gier ma charakter pośredni między tymi kategoriami. Większość gier, choć nie wszystkie, ma charakter konkurencyjny i celem gracza bądź grupy graczy jest pokonanie pozostałych uczestników. Występują również gry komputerowe, które w dzisiejszych czasach zdominowały to pojęcie.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Gra
Gry uliczne dla Twojego dziecka
Jeżeli nasze dziecko jest przekonane, że dobra zabawa, to tylko granie w gry przed komputerem tudzież telewizorem, to się myli i trzeba je uświadomić w tym zakresie. Okazuje się, że bardzo wielu przedszkolaków unika wychodzenia na świeże powietrze, dlatego że woli spędzać czas przed szklanymi ekranami. Jest to zatrważające, dlatego też zjawisko to trzeba zastopować i zmienić. Jeżeli więc jesteśmy rodzicami, to wiedzmy, że to od nas dzieci muszą czerpać pozytywne wzorce.
Z tej też racji wychodźmy ze swoimi maluchami przed dom, bawmy się z nimi i pokazujmy, że na podwórku nie ma nudy, a są zabawy i jest radość. Pamiętajmy, że to na świeżym powietrzu dziecko najlepiej się rozwija, dotlenia i zyskuje energii. Tego nic mu nie zastąpi!
Naucz dziecko ciekawych gier i zabaw!
Jeżeli mamy dziecko, które jeszcze chodzi do szkoły podstawowej, to naszym obowiązkiem jest wykształcenie u niego pozytywnych nawyków. Okazuje się, że takich cech jak koleżeństwo, uczciwość czy nawet zamiłowanie do sportu i aktywnego spędzania czasu można nauczyć się poprzez zabawę. Jeżeli więc sami mamy w głowie chodnikowe konkursy urządzane wraz z przyjaciółmi sprzed laty, to zachęćmy swoją pociechę do tego, by się z nimi zapoznała.
Na pewno już kilka lekcji wystarczy do tego, by w swojej latorośli zaszczepić bakcyla. My sami bawiąc się z dzieckiem poczujemy się o wiele lat młodsi, wróci do nas energia i zapał i w końcu poczujemy się rodzicami spełnionymi ? tylko spróbujmy ? to prostsze niż myślimy!