Jesienne swetry męskie
Mężczyźni zwykle bardzo wiele czasu spędzają poza domem. Często wychodzą z domu wczesnym rankiem i wracają po południu albo wieczorem. Dlatego muszą posiadać w swojej garderobie różne, jesienne ubrania. Chodzą zarówno w letnich bluzkach i spodenkach, jak i w jesiennych swetrach i spodniach.
Takie swetry mogą być ubierane o różnych porach dnia i noszone samodzielnie lub razem z jesiennymi płaszczami czy kurtkami. W zależności od wyglądu takich płaszczy można do nich zakładać zarówno spodnie dżinsowe, jak i bardziej eleganckie spodnie garniturowe. Od rodzaju założonych spodni będzie zależał wybór obuwia dobrze pasującego do całego stroju. Dzięki temu mężczyzna może wyglądać elegancko i stylowo w czasie różnego rodzaju spotkań odbywających się o różnych porach dnia.
Krótko o sukienkach na łamach Wikipedii
Suknia, sukienka ? wierzchni jednoczęściowy strój kobiecy, okrywający tułów i nogi, często także ręce. W przeszłości był to ubiór zarówno męski jak i kobiecy. Suknia wyewoluowała z wczesnośredniowiecznych płaszczy i peleryn na skutek zmiany ich kroju i udoskonalenia tkanin. Za moment pojawienia się sukni uważa się upowszechnienie w połowie XV wieku wąskiego, dopasowanego do sylwetki stroju cotardie (istniało męskie i kobiece). Cotardie kobiece miało wysoki stanik, rozszerzany do połowy bioder i przechodzący w spódnicę. Stanik z przodu miał głębokie wcięcie i u góry był zakończony kołnierzem. Taki krój sukni optycznie wyszczuplał sylwetkę
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Suknia
Krótko o znaczeniu ubioru w Wikipedii
Stosowana odzież może być odbierana jako forma komunikatu niewerbalnego.
Status społeczny
Odzież może stanowić wyznacznik statusu społecznego. Przykładowo w starożytnym Rzymie tylko senatorowie mogli w swych strojach sięgać po purpurę. W Chinach przed ustanowieniem republiki tylko cesarz mógł się ubierać w żółte barwy.
Rola społeczna
Odzież może również stanowić oznakę pełnionej roli społecznej ? np. jako uniform policjanta, lekarza, strażaka, żołnierza itp., sutanna księdza, bądź szkolny mundurek ucznia.
Poglądy, polityka, religia
Odzież (lub jej elementy) może być również formą demonstrowania swoich poglądów, bądź przynależności do określonych grup (czarne koszule Milicji faszystowskiej z pierwszej połowy XX wieku, stroje subkultur, pomarańczowe fragmenty odzieży jako symbole solidarności z uczestnikami pomarańczowej rewolucji na Ukrainie).
Właściwy ubiór jest także kluczową kwestią w marketingu gospodarczym i politycznym. Podczas tworzenia reklam i przygotowywania wystąpień publicznych, kolorystyka i forma odzieży są jednymi z głównych zagadnień do omówienia przez sztab specjalistów.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Odzież