Zaproszenia ślubne, zasady stylistyczne. Cytat z Wikipedii
Przy redagowaniu treści zaproszenia należy przede wszystkim sprawdzić pisownię odmiany nazwisk, nazwy kościoła lub urzędu, restauracji, gdzie odbyć ma się wesele lub przyjęcie. Zaproszenie nie powinno zawierać kropek na końcu akapitów. Treść najlepiej, aby była zwięzła, krótka i elegancka. Daty pisane w zaproszeniu powinny pisane być słownie, ale można słownie napisać jedynie miesiąc, a dzień i rok w formie cyfrowej. Zawsze stosujemy pełne imiona i nazwiska, a nie inicjały w treści. Ogólnie zasada jest taka, że im mniej skrótów, tym lepiej, pamiętajmy, iż jest to pismo oficjalne i musimy zachować elegancję i etykietę.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zaproszenia_ślubne
Ozdobne kartki świąteczne
Kartki świąteczne wysyłane są z okazji świąt religijnych, dlatego w większości przypadków posiadają one charakter religijny. Zdarza się jednak, że osoba, do której wysyłana jest kartka obchodzi w okolicach świąt jakąś rocznicę, a wówczas wysyłana do niej kartka może posiadać również charakter bardziej okolicznościowy.
Poza tym trzeba pamiętać, że nie wszystkie osoby, do których wysyłane są kartki świąteczne są osobami religijnymi, ale mogą one obchodzić święta z powodu obowiązującej w ich kraju tradycji. W związku z tym wysyłanie do nich kartek typowo religijnych mogłoby powodować, że nie sprawią im one radości. Natomiast dzieci bardzo ucieszą się z ozdobnych i zabawnych kartek świątecznych.
Kartka pocztowa - Wikipedia
Kartka pocztowa (karta pocztowa, pocztówka, widokówka, wcześniej zwana także odkrytką) ? najczęściej prostokątna, kartonowa kartka służąca do krótkiej korespondencji, często wysyłana nieopakowana w kopertę. Zazwyczaj jedna ze stron kartki pocztowej podzielona jest na dwa pola: lewe, przeznaczone na treść korespondencji oraz prawe z miejscem na wpisanie adresata i naklejenie znaczka pocztowego. Na odwrocie najczęściej wydrukowany jest obrazek. Kartki pocztowe są przedmiotem pożądania wielu kolekcjonerów, tzw. deltiologów.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kartka_pocztowa