Konkurencyjność na rynku usług prawnych

Dodane: 25-05-2014 08:54
Konkurencyjność na rynku usług prawnych Rośnie konkurencyjność na rynku usług prawniczych. Powodem takiego stanu rzeczy jest znacznie ułatwiona procedura aplikacji - teraz każdy absolwent prawa może przystąpić do państwowego egzaminu. Pytanie, czy opłaca się być prawnikiem? Czy prawnik nadal powinien się kojarzyć z elitarnością? Jak widać nie. Ale też korzystanie z pomocy...Rośnie konkurencyjność na rynku usług prawniczych. Powodem takiego stanu rzeczy jest znacznie ułatwiona procedura aplikacji - teraz każdy absolwent prawa może przystąpić do państwowego egzaminu.

Pytanie, czy opłaca się być prawnikiem? Czy prawnik nadal powinien się kojarzyć z elitarnością? Jak widać nie. Ale też korzystanie z pomocy prawnej nie jest zarezerwowane dla bogatych.

Tak, zwiększyła się konkurencyjność na rynku, ale zwiększył się też sam rynek. Ludzie coraz częściej przestają kojarzyć prawnika z wysokimi kosztami. Poza tym same usługi stały się nieco bardziej "oswojone". Na przykład ludzie dużo częściej się rozwodzą, a trudno sobie wyobrazić przeprowadzenie sprawy rozwodowej bez pomocy prawnika. To są na ogół kwestie dość banalne (w sensie prawnym, nie społecznym), więc nie trzeba wybitnego specjalisty.

Kolejną sprawą jest odzyskiwanie odszkodowań od ubezpieczycieli. Wiemy, że ubezpieczalnie nie są zbyt skore do ponoszenia kosztów, chętnie idą na ugodę i zaniżają kwoty odszkodowań. To najczęściej są proste do wygrania sprawy, i coraz częściej ludzie zaczynają domagać się odszkodowania z pomocą prawnika.

Po prostu Polacy mają coraz większą świadomość tego, że prawo ma ich również chronić. Dlatego korzystanie z usług prawnych jest coraz bardziej powszechne. adwokat gdańsk
adwokat gdańsk - też dobry
Znazlazłem także adwokat gdańsk
Na ten temat napisali także na kancelaria adwokacka gdańsk
Więcej informacji także tutaj kancelaria adwokacka gdańsk