Kogo stać na wynajem

Dodane: 23-04-2014 09:22
Kogo stać na wynajem Ostatnimi czasy całkiem głośno o nowym rządowym programie "Mieszkanie dla Młodych". Istotą tego programu ma być pomoc młodym Polakom w usamodzielnieniu się, dzięki preferencyjnym warunkom zakupu nieruchomości. Ten program powstał jako "wypełniacz" dla "Rodziny na swoim", który...Ostatnimi czasy całkiem głośno o nowym rządowym programie "Mieszkanie dla Młodych". Istotą tego programu ma być pomoc młodym Polakom w usamodzielnieniu się, dzięki preferencyjnym warunkom zakupu nieruchomości.

Ten program powstał jako "wypełniacz" dla "Rodziny na swoim", który wygasł już jakiś czas temu. "Mdm" mimo bardzo ambitnych celów, nie jest zbyt dobrze odbierany przez wielu ekspertów, obserwujących nasz rynek nieruchomości.

Problem w tym, że objęte rządowym wsparciem mają być tylko mieszkania na rynku pierwotnym. I to wyłącznie w określonych dla każdego miasta pułapach cenowych. Wielu krytykujących widzi tutaj raczej pomoc deweloperom, niż rodzinom, ale sama branża aż tak zadowolona, najnowszym pomysłem rządowym, nie jest.

Problem polega też na tym, że aby w ogóle załapać się na ten program, trzeba wziąć kredyt hipoteczny. No i sama wysokość dopłaty nie jest zbyt szałowa - dostać można maksymalnie 15% wartości mieszkania (warunkiem jest posiadanie dziecka i w perspektywie następnych lat, posiadanie kolejnego dziecka).

Do tego tematu jeszcze wrócę. mieszkania z garażem szczecin
Na temat mieszkania z garażem szczecin to też niezłe info
Na ten temat napisali także na mieszkania z garażem szczecin
Oprócz tego mogę jeszcze odesłać do: mieszkania sprzedaż szczecin - moim zdaniem są to całkiem pomocne materiały.
Polecam również nowe mieszkania szczecin