Kilka informacji o chorobie Parkinsona

ń neurologicznych robisz mogą dawać takie objawy, ale przede wszystkim niewłaściwa dieta lub zaburzony metabolizm mogą powodować niedostarczenie odpowiedniej ilości składników odżywczych do naszych mięśni, przez co mogą one drżeć

Kilka informacji o chorobie Parkinsona

Inne powody drżenia mięśni i rąk

Wiele osób uważa, że drżenie rąk jest objawem choroby Parkinsona, jednak nie jest to jedyna choroba, która może dawać takie objawy. Niektóre z zaburzeń neurologicznych robisz mogą dawać takie objawy, ale przede wszystkim niewłaściwa dieta lub zaburzony metabolizm mogą powodować niedostarczenie odpowiedniej ilości składników odżywczych do naszych mięśni, przez co mogą one drżeć się i sprawić wrażenie pulsowania.

Czasami bywa też że mięśnie drżą na skutek wysiłku lub urazu, ale jeżeli dalej mamy jakieś wątpliwości należy udać się do specjalisty, który wykona odpowiednie badania. Należy pamiętać, że takie drżenie niekoniecznie musi oznaczać chorobę Parkinsona


Kwestia etiologii choroby Parkinsona w Wikipedii

W chorobie Parkinsona do objawów chorobowych dochodzi z powodu zmian zwyrodnieniowych komórek nerwowych w istocie czarnej (łac. substantia nigra) i innych obszarach barwnikonośnych mózgowia. Neurony istoty czarnej wytwarzają neurotransmiter dopaminę, stąd nazywa się je neuronami dopaminergicznymi; zawierają ponadto melaninę, dlatego określa się je również jako barwnikonośne. Konsekwencją zaburzenia funkcji tych neuronów jest niedobór dopaminy (ok. 70?80%) w istocie czarnej i prążkowiu, i przewaga aktywności neuronów glutaminergicznych, hamujących jądra wzgórza. W zmienionych chorobowo obszarach mózgowia stwierdza się obecność ciał Lewy?ego, jednak nie są to zmiany patognomoniczne dla choroby Parkinsona.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Choroba_Parkinsona#Etiologia


Choroba Parkinsona- opis z Wikipedii

Choroba Parkinsona, drżączka poraźna (używany jest skrótowiec PD od ang. Parkinson?s disease, łac. morbus Parkinsoni, paralysis agitans) ? samoistna, powoli postępująca, zwyrodnieniowa choroba ośrodkowego układu nerwowego, należąca do chorób układu pozapiramidowego. Nazwa pochodzi od nazwiska londyńskiego lekarza Jamesa Parkinsona, który w 1817 roku rozpoznał i opisał objawy tego schorzenia (jego podłoże anatomiczne i biochemiczne poznano jednak dopiero w latach 60. XX wieku).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Choroba_Parkinsona