Mycie okien po okresie letnich burz
Wprawdzie domowe gospodynie bardzo lubią myć okna w okresie letnim, jednak letnie burze i wichury sprzyjają brudzeniu okien i powstawaniu na nich różnych smug. Dlatego starają się one wykorzystać jesienną pogodę do dokładnego umycia okien przed zimą. Nie wszystkie panie mogą przecież przebywać na słońcu i źle się czują pracując w czasie dużych upałów, a tymczasem w okresie jesiennym również jest ciepło, ale temperatura nie dochodzi już do trzydziestu stopni. Dzięki temu można spokojnie pracować nawet w południe i angażować we wspólną pracę innych członków rodziny. Po ostatnim umyciu okien przed zimą można już dodatkowo je uszczelnić, a w ten sposób zabezpieczyć dom przed napływem zimnego powietrza.
Odkurzacze piorące do domowego użytku i opłacalność zakupuCzy opłaca się kupić odkurzacz piorący?
Czy warto zainwestować we własny odkurzacz piorący? Ostatnio jest sporo takich na rynku, a ich ceny nie wydają się być szczególnie wygórowane. Jednak zanim ochoczo przystąpimy do zakupu, warto się nad tym zastanowić. Przede wszystkim - takie odkurzacze nie są takie same, jak te do profesjonalnego użytku, które są dużo wygodniejsze w użyciu, ponieważ zarówno pokrywają dywan środkiem czyszczącym i woda, jak i ją zbierają. Większość odkurzaczy piorących do zastosowań domowych tylko zbierze wodę, środek czyszczący i wodę musimy nanieść na dywan ręcznie. A jest to bardzo męcząca część prania dywanów. Jeśli mamy wiele dywanów w domu, to ich profesjonalne czyszczenie rzeczywiście może być kosztowne. Jednak jeśli czyścimy dywany sporadycznie i jest ich wiele, lepiej skorzystać z usług profesjonalnej firmy.
Zapomnij o detergentach
Jeśli naprawdę chcemy być ekologiczni, warto poszukać naturalnych metod radzenia sobie z czystością. Naprawdę można zredukować ilość chemii w gospodarstwie domowym i to bez straty pieniędzy, ba - możemy na tym zaoszczędzić! W domowych warunkach możemy zrobić własne tabletki do zmywarki, czy też odkamieniacz. Zamiast stosować detergenty, użyj na kamień octu rozcieńczonego z woda, soli lub sody oczyszczonej. To jest naprawdę skuteczne, a do tego - nie jest toksyczne. Stosowanie chemicznych środków do usuwania kamienia np. z czajnika, może nie być dobrym pomysłem - istnieje ryzyko zatrucia, jeśli nie zmyjemy go wystarczająco dobrze. Przy domowych alternatywach nie ma najmniejszego ryzyka, że zrobimy sobie, lub dzieciom krzywdę. A przy okazji - zaoszczędzimy.