Balans i dobór dodatków
Dodatki i meble można kupować od jednego producenta, który ma w ofercie różne przedmioty spełniające wymagania wybranego przez nas stylu. Taki zabieg pozwoli w łatwy sposób zachować jednolity styl w jednym lub wielu pomieszczeniach. Można też zdecydować się na meble na zamówienie, jednak cena za nie może być dość wysoka.
Dodatki do pomieszczenia należy dobierać z należytą rozwagą. Nie mogą być zbyt przytłaczające i nie może ich być za dużo, aby nie wprowadzały wrażenia bałaganu w pomieszczeniu. Do całości ważne jest , aby dobrać jeszcze odpowiednie oświetlenie, które będzie uzupełniało całą aranżację.
O salonie w Wiki
Salon ? duże, najczęściej reprezentacyjne pomieszczenie w budownictwie świeckim, zwykle większe od pozostałych w danej budowli lub budynku, lecz mniejsze od sali.
Salon jest najczęściej usytuowany w centralnej, lub wyróżniającej się w inny sposób, części budowli, o bogatym wystroju architektonicznym z przeznaczeniem dla przyjmowania gości oraz odbywania uroczystości domowych. Pierwsze salony budowano w pałacach barokowych, a z czasem został on rozpowszechniony w mieszkaniach zamożnych mieszczan (zwłaszcza w XIX wieku). W mieszkaniach tych, mianem salonu określano najokazalszy pokój.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Salon_(pomieszczenie)
Meble tworzące wnętrze
Meble potrafią stworzyć niepowtarzalną atmosferę i styl w salonie. Wybór mebli powinien być kierowany ogólnym stylem w danym pomieszczeniu. Dobrze jest też zdecydować się na meble jednego producenta, np. dla stylu prowansalskiego Belldeco. To od wyboru mebli zależy, czy nasz salon będzie się dobrze prezentował.
Meble warto też kupować drewniane, a nie ze sklejki, czy płyty wiórowej. Lite drewno jest trwalsze i lepiej się prezentuje. Łatwiej też takie meble odnowić, czy przerobić. Będą też więcej warte kiedy zdecydujemy się na zupełnie inny styl w mieszkaniu. Nie ma nic lepszego niż widok naturalnej, drewnianej struktury na meblach.