Produkty zamieszczane w wyprawkach dla niemowląt
W obecnych czasach bardzo często szykowane są dla dzieci różne wyprawki. Najpierw są to wyprawki dla niemowląt. Takie wyprawki mogą otrzymywać rodzice dziecka w miejscu swojej pracy oraz w różnych ośrodkach pomocy społecznej. Nie muszą to być jedynie państwowe ośrodki, ale również różne fundacje i ośrodki kościelne.
Bardzo modne stało się także przygotowywanie przedświątecznych wyprawek dla niemowląt dedykowanych tym dzieciom, które urodziły się na krótko przed Bożym Narodzeniem. We wszystkich takich wyprawkach zamieszczane są niemowlęce produkty spożywcze należące do grupy takich produktów, które nie psują się zbyt szybko. Poza tym w takich wyprawkach znajdują się ubranka dziecięce i buciki oraz zabawki niemowlęce.
O foteliku samochodowym w Wikipedii
Fotelik samochodowy chroni dziecko będące pasażerem samochodu przed skutkami zderzenia lub gwałtownego hamowania.
Poprzez ścisłe związanie ciała dziecka z konstrukcją samochodu pozwala na zminimalizowanie działającego na nie przyspieszenia i, co za tym idzie, sił działających na ciało dziecka. Pozwala także na rozłożenie tych sił na jak największej powierzchni najsilniejszych części ciała. Jest podstawowym środkiem bezpieczeństwa biernego dzieci stosowanym w samochodach.
Fotelik samochodowy dla dzieci możemy zamocować na trzy sposoby:
FWF - przodem do kierunku jazdy
RWF - tyłem do kierunku jazdy
bokiem do kierunku jazdy (gondole samochodowe)
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Fotelik_samochodowy
O klockach z Wikipedii
Klocki ? zabawka dziecięca w formie różnokolorowych wielościanów, wykonana zazwyczaj z tworzywa sztucznego (najczęściej plastiku) bądź drewna. Głównym zadaniem klocków jest budowanie zdolności przestrzennych i kreatywnych dziecka: poprawiają chwytliwość dłoni, budzą kreatywność i poruszają wyobraźnię.
Popularną odmianą klocków są np. klocki Lego i Cobi, służące do zabawy wielokrotnej (możliwość powtórnego składania i rozkładania budowli w różnych kombinacjach). Konstrukcyjne możliwości klocków zwiększają się z każdym kolejnym rokiem, a producenci tworzą różne opcje ich łączenia: przez nakładanie klocków jeden na drugi, sczepianie ich ze sobą, zahaczanie i łączenie na magnes.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Klocki