Populacja starzeje się pomimo procesu imigracji.
W Andaluzji można wyróżnić następujące dorzecza: po stronie Atlantyku dorzecze Gwadalkiwiru, dorzecza rzek przybrzeżnych i dorzecze Guadiana, a po stronie Morza Śródziemnego dorzecza rzek przybrzeżnych i dorzecze Segury.
Andaluzja jest najbardziej zaludnioną z 17 wspólnot autonomicznych Hiszpanii. Szacowana populacja na początku 2009 roku wynosiła 8 285 692 osób. Ludność jest skoncentrowana w stolicach prowincji i wzdłuż wybrzeży. Poziom urbanizacji jest dosyć wysoki. Połowa ludności jest skoncentrowana w 28 miastach powyżej 50 000 mieszkańców. Populacja starzeje się, pomimo procesu imigracji.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Andaluzja
Rodzinne wycieczki do Hiszpanii
Wiele osób decyduje się na organizowanie rodzinnych wycieczek do Hiszpanii. Zwłaszcza, jeżeli od tego kraju ma wyjeżdżać większej wielkości rodzina, jej organizatorom zależy na jak największym obniżeniu kosztów z nią związanych. Trzeba przyznać, że obniżenie kosztów związanych z organizacją wycieczki do Hiszpanii jest jak najbardziej możliwe, jeżeli tylko osoby ją organizujące wykażą się odpowiednią pomysłowością. Wówczas będzie można spędzić w Hiszpanii o kilka dni więcej niż wcześniej planowano lub pozwolić sobie na zwiedzenie dodatkowych miejsc zabytkowych w tym kraju. Trzeba także liczyć się z tym, że podczas wycieczki z dziećmi może dojść do różnych, nieprzewidzianych sytuacji, które będą generowały wystąpienie dodatkowych kosztów.
Największy wyż demograficzny w historii oraz
Zamieszkana już w czasach prehistorycznych, intensywanego rozwoju doświadczyła w okresie dominacji muzułmańskiej. Został on jednak znacznie zahamowany po wejściu do Królestwa Kastylii w 1485, a także z powodu różnych klęsk żywiołowych i grabieży piratów. W XVIII i XIX wieku reaktywowano lokalną gospodarkę, dzięki czemu miasto stało się ośrodkiem przemysłu papierniczego i uprawy winorośli. Największy wyż demograficzny w historii oraz swój obecny wygląd architektoniczny Benalmádena zawdzięcza gwałtownemu rozwojowi turystyki, mającemu miejsce od połowy lat 60. XX wieku do końca pierwszej dekady XXI wieku.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Benalmadena