Poszukiwanie własnego stylu?
Wraz z powszechnym dostępem do informacji, również w zakresie mody, kobiety mogą coraz częściej podążać za trendami niemal ciągle. Istnieją specjalne czasopisma czy portale internetowe prezentujące najmodniejsze obecnie kolekcje. Również sklepy namawiają klientów do ciągłej wymiany garderoby wraz ze zmieniającymi się porami roku.
Spora część zwłaszcza młodych kobiet na ślepo podąża za trendami, wymieniając ciuchy w swojej szafie przy każdej możliwej okazji. Wynika to nie tylko z niskiej samooceny, ale również na przykład chęci przypodobania się rówieśnikom czy zwrócenia na siebie uwagi. Efekt jest jednak wręcz odwrotny, ponieważ rzadko możemy zauważyć, że ktoś ma naprawdę niepowtarzalny styl, a coraz więcej osób ubiera się niemal identycznie.
Wikipedia i suknia
Suknia, sukienka ? wierzchni jednoczęściowy strój kobiecy, okrywający tułów i nogi, często także ręce. W przeszłości był to ubiór zarówno męski jak i kobiecy. Suknia wyewoluowała z wczesnośredniowiecznych płaszczy i peleryn na skutek zmiany ich kroju i udoskonalenia tkanin. Za moment pojawienia się sukni uważa się upowszechnienie w połowie XV wieku wąskiego, dopasowanego do sylwetki stroju cotardie (istniało męskie i kobiece). Cotardie kobiece miało wysoki stanik, rozszerzany do połowy bioder i przechodzący w spódnicę. Stanik z przodu miał głębokie wcięcie i u góry był zakończony kołnierzem. Taki krój sukni optycznie wyszczuplał sylwetkę
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Suknia
Wikipedia i zrównoważona moda
Zrównoważona moda stanowi część szerszego trendu zrównoważonego designu, gdzie towar jest projektowany i wytwarzany z uwzględnieniem jego całkowitego możliwego wpływu na środowisko i społeczeństwo, w tym tzw. śladu węglowego. W maju 2007 roku magazyn Vogue uznał, że zrównoważona moda wydaje się nie być trendem krótkoterminowym, ale takim który może przetrwać wiele sezonów1. Do tej pory environmentalizm w modzie przejawiał się poprzez przekazywanie części dochodów ze sprzedaży produktu na cele charytatywne, teraz natomiast projektanci mody ponownie wdrażają eko-świadome metody u źródła, poprzez stosowanie przyjaznych środowisku materiałów i odpowiedzialnych społecznie metod produkcji.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zrównoważona_moda