Czy oczyszczalnia się opłaca?

poruszę temat z zupełnie innej beczki. Nie będzie o polskim biznesie, ani o nieruchomościach. No, może pośrednio kwestia dotyczy nieruchomości. I ekologii. Spróbuję napisać cokolwiek na temat przydomowych oczyszczalni ścieków. C

Dodane: 19-05-2014 09:27
Czy oczyszczalnia się opłaca? szambo ekologiczne
Dzisiaj poruszę temat z zupełnie innej beczki. Nie będzie o polskim biznesie, ani o nieruchomościach. No, może pośrednio kwestia dotyczy nieruchomości. I ekologii. Spróbuję napisać cokolwiek...Dzisiaj poruszę temat z zupełnie innej beczki. Nie będzie o polskim biznesie, ani o nieruchomościach. No, może pośrednio kwestia dotyczy nieruchomości. I ekologii. Spróbuję napisać cokolwiek na temat przydomowych oczyszczalni ścieków.

Czy to dobry pomysł? Ciężko powiedzieć. Na pewno ma swoje zalety, i raczej jest dla tych, którzy nie mają możliwości podłączenia się do kanalizacji. Wtedy jest to świetny pomysł, a do tego - bardzo się opłaca.

Z pewnością domowe oczyszczalnie ścieków są bardzo ekologiczne. Oszczędzamy zasoby - dużo rzadziej trzeba opróżniać zbiornik z nieczystościami. Albo nawet wcale! Do tego cały pomysł opiera się na aspekcie biologicznym - do oczyszczania wykorzystuje się określone szczepy bakterii. Może nie brzmi to zachęcająco, ale działa. I działa naprawdę wydajnie.

Nie wiem jakie są orientacyjne koszty zainstalowania takiej oczyszczalni. Z pewnością warto o tym pomyśleć na etapie budowy domu. Czy warto zakładać oczyszczalnię, jeśli mamy kanalizację? Cóż - musimy sobie to dobrze skalkulować. Wiadomo, że opłaty za wodę tanie nie są. I tanieć nie będą. oczyszczalnie przydomowe
Warto rzucić okiem także na ekologiczna oczyszczalnia przydomowa
Na temat przydomowe oczyszczalnie ścieków to też niezłe źródło
oczyszczalnie biologiczne - też dobry
Oprócz tego mogę jeszcze odesłać do: - moim zdaniem są to całkiem pomocne materiały.