Crossfit coraz popularniejszy

dobre efekty w krótkim czasie.Ćwicz z rozwagąNależy pamiętać o tym, że ćwiczenia mimo, ze są dobre dla naszego zdrowia, to można się również przy nich uszkodzić. Źle wykonywane ćwiczenia mogą doprowadzić do kontuzji, czasami na ty

Crossfit coraz popularniejszy Crossfit -świeża zajawka na ćwiczenia na hali fitness, a z powodu, że ma dużą popularność powstały nawet . Nie da się nie zauważyć, że jednostki uprawiające ten typ sportu osiągają dobre efekty w krótkim czasie.

Ćwicz z rozwagą

Należy pamiętać o tym, że ćwiczenia mimo, ze są dobre dla naszego zdrowia, to można się również przy nich uszkodzić. Źle wykonywane ćwiczenia mogą doprowadzić do kontuzji, czasami na tyle poważnych, ze będziemy się z nimi borykali całe życie.

Inną sprawą jest nieumiejętne posługiwanie się sprzętem na siłowni- może to doprowadzić nawet w skrajnych przypadkach do śmierci, co na szczęście zdarza się dość rzadko. Kolejną sprawą jest źle dobrana suplementacja lub jej przedawkowanie. Pamiętajmy więc, że najważniejszy we wszystkim jest zdrowy rozsądek i umiar.


Aktywności fizyczna a stan zdrowia

Trening i aktywność fizyczna dobrze wpływa na stan zdrowia, ale również na dobry stan psychiczny. Wydzielane podczas wysiłku fizycznego endorfiny mogą pomóc na lekkie stany depresyjne i złe samopoczucie.

Dodatkowo regularne ćwiczenia zmniejszają ryzyko zachorowania na szereg chorób. Począwszy od zawałów serca poprzez problemy z ciśnieniem i miażdżycą. Warto więc ćwiczyć, nie tylko dla postawnej, umięśnionej sylwetki, ale również dla zdrowia i dłuższego, bardziej szczęśliwego życia.


Początki fitnessu

Początki fitnessu łączyć należy z wynalezieniem i rozpowszechnieniem podstawowej formy gimnastyki rekreacyjnej jaką był aerobik. Kolebką aerobiku są Stany Zjednoczone. Za wynalazcę tej formy ćwiczeń uznawany jest dr Kenneth Cooper, który w latach 70. był lekarzem w Narodowej Agencji Aeronautyki USA (NASA). Opracowywał on programy kondycyjne dla amerykańskich kosmonautów. Przeprowadził liczne badania na wielu tysiącach osób, które pozwoliły mu na stworzenie założeń aerobiku.

Cechą charakterystyczną ćwiczeń "aerobowych" (czyli tlenowych) było to, że układ krążenia i oddychania ćwiczącego pracował w ten sposób, aby organizm mógł w trakcie ćwiczeń pobierać dostatecznie dużo tlenu i unikać okresów niedotlenienia.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Fitness