Siłownia z trenerem? TAK!
Profesjonalna opieka podczas treningu może być bardzo przydatna, zwłaszcza jeżeli idziemy na siłownię po raz pierwszy i nie mamy pojęcia o tym jak używać sprzętów. Trener osobisty dobierze najlepiej pasujący do naszych potrzeb i obecnego stanu zdrowia zestaw ćwiczeń. Doradzi też jaką dietę stosować i jakich suplementów używać.
Warto więc wydać o te parę złotych więcej i zdecydować się na taki trening pod okiem profesjonalisty- zaoszczędzi nam to wysiłku i możliwych problemów wynikających np. ze złego używania sprzętu. Nie mówiąc już o lepszych efektach takiego odpowiednio dobranego programu treningowego.
Kilka informacji o kulturystyce
Kulturystyka ? amatorska lub zawodowa dyscyplina sportu. Polega na kształtowaniu sylwetki ciała poprzez hipertrofię mięśni szkieletowych w wyniku ćwiczeń fizycznych wykonywanych z obciążeniem; z jednoczesnym maksymalnie możliwym zredukowaniem tkanki tłuszczowej podskórnej w celu lepszego uwidocznienia mięśni.
Kulturystyka wywodzi się z ćwiczeń treningowych siłaczy i zapaśników z drugiej połowy XIX wieku. Za prekursora nowoczesnej kulturystyki uważa się niemieckiego siłacza Eugena Sandowa, który występował z pokazami cyrkowymi w różnych krajach na przełomie XIX i XX wieku.
Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Kulturystyka
Wspieraj się, ale rozważnie!
Węglowodany szybkotrawione, zawierają je takie produkty jak na przykład banany. Należy je przyjmować po treningu, najlepiej od razu. Pomoże to zregenerować siły i zwiększy ilość glikogenu mięśniowego. Dodatkowo warto zażyć białko serwatki, aby uzupełnić możliwe niedobory białek. Takich rzeczy można wymienić jeszcze wiele. Oczywiście bardzo dużo zależy od samego organizmu, przecież każdy ma inną wytrzymałość oraz może inaczej zareagować na niektóre substancje. Najważniejsze to obserwować swoje ciało i stwierdzić co działa na nas lepiej, a co gorzej.