Co musisz wiedzieć przed wizytą u dentysty?

zeniem zębów, przyzębia, języka, błony śluzowej i innych tkanek jamy ustnej oraz ją otaczających a także stawu skroniowo-żuchwowego człowieka. Przed wejściem Polski do Unii Europejskiej używano tytułu lekarz stomatolog, potem leka

Co musisz wiedzieć przed wizytą u dentysty? centrum stomatologiczne żory

O stomatologii - Wikipedia

Stomatologia, dentystyka (gr. stoma ? usta + gr. logia ? nauka; łac. dens ? ząb) - dział medycyny zajmujący się funkcjonowaniem, patologiami i leczeniem zębów, przyzębia, języka, błony śluzowej i innych tkanek jamy ustnej oraz ją otaczających a także stawu skroniowo-żuchwowego człowieka. Przed wejściem Polski do Unii Europejskiej używano tytułu lekarz stomatolog, potem lekarz dentysta, jednakże Naczelna Izba Lekarska dopuszcza możliwość używania obydwu tytułów.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Stomatologia


Bez protez i koronek- białe zęby

Wygląd zębów można bardzo łatwo poprawić, aby uśmiech był ładny i estetyczny, a co najważniejsze biały. Oczywiście poza założeniem koronek, które również zapewniają ładny uśmiech, jednak mają sporo wad i kosztują bez porównania więcej niż inne, prostsze rozwiązanie.

Tym rozwiązaniem są licówki kompozytowe, czyli nic innego jak cienka warstwa materiału kompozytowego położona na przedniej części zębów, które widać, gdy się uśmiechamy. Kolor materiału jest dobierany o kilka odcieni jaśniejszy niż zęby pacjenta, przez co efekt wybielenia jest natychmiastowy. Co do cen to taki zabieg oscyluje koło 300zł za ząb, dla porównania jedna koronka to koszt od 1000zł, więc oszczędność jest bardzo duża.


Wizyta okresowa u dentysty

Regularne wizyty u dentysty pomogą uniknąć kosztownego leczenia oraz zapobiegną problemem z naszymi zębami. Podczas wizyty u dentysty powinniśmy mówić o wszystkich ewentualnych dolegliwościach związanych z zębami. Sam dentysta sprawdzi stan naszych zębów, dziąseł, zgryzu itp. W razie wykrycia nieprawidłowości od razu zaproponuje odpowiednie leczenie.

Wizyta okresowa powinna odbyć się przynajmniej raz na pół roku, maksymalnie raz na rok. W takim czasie ubytki nie będą na tyle duże aby spowodować poważny problem, więc w razie potrzeby leczenie będzie szybkie i tanie.