Zabawki dla dzieci
W sprzedaży dostępne są różne akcesoria niemowlęce. Wśród nich można wyróżnić ubranka dla niemowląt, które mogą być kupowane w praktycznie każdym sklepie z ubrankami niemowlęcymi. Dzięki temu każde niemowlę może czuć się swobodnie podczas leżakowania. Oczywiście w sprzedaży dostępne są także takie ubranka, które trzeba ubierać niemowlęciu, kiedy rodzice udają się z nim na dwór. Ważnymi niemowlęcymi akcesoriami są również zabawki.
Trzeba jedynie pamiętać o tym, żeby kupować dla dzieci odpowiednie do ich wieku zabawki, a wówczas będą mogły cieszyć się z ich używania. Poza tym każde dziecko potrzebuje indywidualnego podejścia w sprawie swojego żywienia, dlatego w sprzedaży dostępne są różne produkty spożywcze przeznaczone dla niemowląt.
Czym jest becik? Wikipedia odpowiada
Becik ? rodzaj okrycia wypełnionego puchem, ociepliną lub cienką gąbką, którym przykrywa i otula się niemowlę. Klasyczny, używany niegdyś becik miał kształt długiego prostokąta. Dziecko kładło się na jednej połówce, druga służyła za przykrycie. Całość związywało się troczkami przyszytymi do boków. Część przy główce niemowlęcia często była obszyta falbanką.
Współcześnie becikiem nazywany jest też tzw. rożek, otulacz ? kawałek kwadratowego lub trójkątnego, niekiedy usztywnianego kocyka, w który owija się niemowlę. Może służyć jako kocyk lub mata do zabawy. Ułatwia trzymanie dziecka. Przydatny podczas podróży - zabezpiecza przed chłodem i przewianiem. Zapewnia bezpieczeństwo maluchowi zaraz po narodzinach - czuje się w nim, jak w łonie matki, zwinięte, skulone.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Becik
Wikipedia i smoczek dla dzieci
Smoczek ? zabawka dla niemowląt, namiastka brodawki sutkowej matki, wkładana dziecku do ust w celu uspokojenia go. Dzieci zazwyczaj uspokajają się wtedy, uruchamia się u nich odruch ssania.
Obecnie produkowane w różnych kształtach i kolorach, z różnych materiałów ? najczęściej z gumy i tworzyw sztucznych.
Zaspokajanie potrzeby ssania u niemowląt przy pomocy smoczka, zwłaszcza jeśli miałaby to być jedyna ze stosowanych metod, budzi kontrowersje, podnoszone zwłaszcza przez ortodontów, którzy zarzucają tej metodzie negatywny wpływ na kształtowanie się prawidłowego zgryzu u dziecka. Swoje zastrzeżenia podnoszą także lekarze pediatrzy sygnalizując niebezpieczeństwo rozprzestrzeniania się ? przez niezachowanie dostatecznej czystości smoczka ? chorób zakaźnych. Swoje uwagi podnoszą też psychologowie dziecięcy zaznaczając negatywny wpływ nadużywania smoczka w charakterze ?zatyczki? na płaczące dziecko na rozwój więzi emocjonalnej dziecka z matką.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Smoczek_(zabawka)